O czym może świadczyć niska waga 1-rocznego dziecka?

Witam.moja coreczka skonczyla 1roczek byla chora 2 razy bylysmy w spitalu ze wzgledu na bakterie e coli w moczu zostala wyleczona lecz masa ciala jest nadal niezbyt wysoka po urodzeniu waga byla 3950 a teraz wazy 7kg.co moze byc przyczyna???

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn niedobotu masy ciała jest bardzo wiele, nie można odp na Pani pytanie bez wywiadu i badania. Masa dziecka jest faktycznie bardzo niska, sugeruje wizytę u pediatry, byc może dziecko wymaga diagnostyki przyczyn niedoboru masy ciała w warunkach szpitalanych. Warto też co jakis czas badać mocz bo może dziecko kolejny raz ma infkecje? Nawracające ZUM mogą prowadzić do niedoborow mc. Czy dziecko miało wykluczona wadę układu moczowego?