Bilans roczny u dziecka a prawidłowość rozwoju

Witam, moja coreczka wlasnie skonczyla roczek na bilnsie rocznym troche zmartwilam sie jej ze tak to nazwe "wymiarami", coreczka obecnie wazy 8650, gdzie waga urodzeniowa to 3100. Nasz pediatra twierdzi ze taki jej urok ze jest poperostu taka malusia,doadam ze mierzy 74cm. Mam wrazenie,jak obserwuje jej rowiesnikow,ze sa wieksi. Dodam tez ze obwod glowki to 46cm a klatki piersiowej 47. Maetwi mnie to ze wage ma na 10 centylu natomiast reszte gdzies na okolo 75, czy moj pediatra ma racje??

Aleksander Ropielewski

Wiele zależy od wzrostu rodziców. Jeżeli Pani i Pani mąż również nie jesteście ponadprzeciętnie duzi to najpewniej jest to spowodowane pulą genową jaką córka odziedziczyła od państwa. Warto jednak planowo skontaktować się z innym pediatrą odnośnie podjęcia ewentualnej diagnostyki.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, takie rozbieżności powinny byc jednak bardziej dogłębnie zbadana. Jednakże z czasem nawet tak duże rozbieżności moga ulec wyrównaniu. Zalecam kontrole masy i wzrostu i w razie konekcznosci wizyte u endokrynologa dziecięcego. Pozdrawiam