Niewielkie, szorstkie i ruchome guzki przy powiększonych jądrach

Witam mam 13 lat od pewnego czasu moje jądra się lekko powiększyły i pod oboma jądrami mam 2 mniejsze kulki które mnie nie bolą ale nie wiem czy to normalne chciałbym dodać ze one są lekko szorstkie i gdy bym na nie naciskał przesuwają się gdzieś obok i wracają gdy puszcze palec / Nie chorowałem nigdy na choroby związane z jądrami nie zażywam też zadnych stałych leków. Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Na pewno w sprawie tych zmian trzeba będzie skonsultować się z chirurgiem dziecięcym. To być może są przyczepki jądra, torbiele lub żylaki powrózka nasiennego. Raczej takie zmiany jeśli są małe nie wymagają leczenia tylko obserwacji. Zapewne będzie konieczne jeszcze wykonanie USG jąder celem dokładnej diagnostyki. Decyzję co do dalszego postępowania podejmie chirurg dziecięcy po bezpośrednim badaniu.