Niewielkie, szorstkie i ruchome guzki przy powiększonych jądrach

Witam mam 13 lat od pewnego czasu moje jądra się lekko powiększyły i pod oboma jądrami mam 2 mniejsze kulki które mnie nie bolą ale nie wiem czy to normalne chciałbym dodać ze one są lekko szorstkie i gdy bym na nie naciskał przesuwają się gdzieś obok i wracają gdy puszcze palec / Nie chorowałem nigdy na choroby związane z jądrami nie zażywam też zadnych stałych leków. Proszę o pomoc i z góry dziękuję
MĘŻCZYZNA, 13 LAT ponad rok temu

Jakie problemy ma polska transplantologia?

Polska transplantologia wciąż się rozwija. Przeszczepy są coraz bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Wciąż jednak istnieje wiele trudności. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o polskiej transplantologii.

Na pewno w sprawie tych zmian trzeba będzie skonsultować się z chirurgiem dziecięcym. To być może są przyczepki jądra, torbiele lub żylaki powrózka nasiennego. Raczej takie zmiany jeśli są małe nie wymagają leczenia tylko obserwacji. Zapewne będzie konieczne jeszcze wykonanie USG jąder celem dokładnej diagnostyki. Decyzję co do dalszego postępowania podejmie chirurg dziecięcy po bezpośrednim badaniu.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty