Niska aktywność amylazy, wysokie stężenie CEA

Badanie płynu z obu torbieli wykazało stosunkowo niską aktywność amylazy, wysokie stężenie CEA. W badaniu cytologicznym płynu z torbieli wykazano jedynie makrofagi i treść białkową. Obraz EUS w połączeniu z badaniami biochemicznymi płynu z torbieli wskazują na możliwośc cystadenoma mucinosum. Płyn z torbieli trzustki 1: CEA-629,42 ng/Ml amylaza 256 IU/L ; Płyn z torbieli trzustki 2: CEA-602,06 ng/Ml amylaza 192 IU/L. Proszę o odpowiedzy czy to jest rak? Co to jest możliwośc cystadenoma mucinosum

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Cystadenoma mucinosum to Torbielakogruczolak śluzowaty. Jest to nowotwór typu łagodnego. Proszę udać się do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.