Co oznacza niska aktywność amylazy i wysokie stężenie CEA?

Badanie płynu z dwóch torbieli trzustki wykazało stosunkowo niską aktywność amylazy i wysokie stężenie CEA. Co to znaczy? W badaniu cytologicznym płynu z torbieli wykazano jedynie makrofagi i treść białkową. Płyn z torbieli 1: CEA-629,42 ng/Ml amylaza 256 IU/L ; Płyn z torbieli 2: CEA-602,06 ng/Ml amylaza 192 IU/L. Proszę o odpowiedź co to znaczy niska aktywność amylazy i wysokie stężenie CEA. Bardzo proszę również o dokładną interpretację wyników płynu z torbieli. Czy są to zmiany nowotworowe?
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Badania krwi - TG

TG ? czyli trójglicerydy ? są estrami gliceroli i kwasów tłuszczowych. Są również podstawowym substratem energetycznym w organizmie oraz składnikiem tkanki tłuszczowej. Sprawdź czym grozi ich nadmiar ? czyli czym jest hipertriglicerydmia.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Podane wartości mogą wskazywać na nowotworowe pochodzenie zmiany. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty