Niska temperatura ciała i wahania ciśnienia krwi

Chciałem zapytać, bo nie wiem co się dzieje z moim organizmem, od jakiegoś czasu mam niską temperaturę, czyli 35,5, i nadal się utrzymuje, a niby się czuję dobrze. No i jeszcze ciśnienie mam raz bardzo wysokie, a raz bardzo niskie tak, że aż mi się w głowie kręci, jakby mi tlenu brakowało.

Witam!
Opisane dolegliwości mogą mieć związek z niedoczynnością tarczycy. Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu oraz przeprowadzenie badania fizykalnego. Warto wykonać badania dodatkowe: morfologia krwi, TSH, lipidogram, glukoza na czczo, EKG. Ze względu na dość typowe objawy można oznaczyć fT3 i fT4. W przypadku stwierdzenia zaburzeń czynności tarczycy należy skonsultować problem z endokrynologiem. Na początku należy zgłosić się do lekarza rodzinnego lub internisty, który zadecyduje o wstępnej diagnostyce.

Pozdrawiam serdecznie!