Podwyższona temperatura ciała i choroba Hashimoto

Witam. Dwa miesiace temu zauwazylam pidwyzszona tem ciala. Z rana hest ok ok 36.6 okolo poludnia az do wieczora 37-37.2 wieczorem znowu spada. Choruje na hashimoto. Chodz id kilu miesiecy tsh wynosi.0,150. Zmiejszyli mi dawke leku ale nadal jest wynik niepoprawny. Co to moze znaczyc?. Co do pidwyzszonej temperatury hako tako jej nie odczowam czuhe sie dobrze. Chodz powiem ze zyje w stresie raz mniejszym raz wieksxym. Robilam morfologie z rozmazem. Rtg klatki piersiowej,usg jamy brzusznej,mocz ws

Witam,

Proszę udać się do dobrego endokrynologa. Obnizone TSH świadczy o za dużej dawce leku lub o fazie choroby zwanej "hashitoxicosis". która może przebiegać okresowo z objawami nadczynności tarczycy i ostatecznie kończy się niedoczynnością. W tej fazie choroby nie ma potrzeby podawania hormonów tarczycy, bo jest to trochę jak "dolewanie oliwy do ognia". Trzeba po prostu przeczekać. Proszę oznaczyć sobie na czczo (bez leków) stężenie FT3 i FT4 i z wynikami udać się do endokrynologa.. Wahania temperatury nie są na tyle duże, aby stanowiły powód do niepokoju. Jeśłi jest Pani w fazie "hashitoxicosis" i ma Pani np. tachykardię, warto zastanowić się nad koniecznością czasowego włączenia leku z grupy B-blokerów. Oczywiście wszystko pod kontrolą dobrego endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz