Dlaczego często mam podwyższoną temperaturę?

Bardzo często wieczorem mam podwyższoną temperaturę - ok. 37 - 37,5. Przy tym często wypieki. Najczęściej o godzinie 19-20. Zazwyczaj 37 to już dla mnie sporo, jestem zmęczona i nie dam rady nic zrobić, jak skacze do 37,5 to już w ogóle tylko położyć się spać. Mam tak już od dobrych kilku lat. Mam niedoczynność tarczycy, Hashimoto (biore Letrox 100), insulinooporność (Glucophage 1000), do tego biorę Seronil 20. Ostatnie badania wykazały podwyższenie Androstendionu i DHEA, ale wizyta u lekarza dopiero w maju więc jeszcze nie wiem co z tym zrobić. Czy coś z tego tłumaczy moją gorączkę, czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania? Pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

Istnieje szansa, że jest to związane z fazą nadczynności w przebiegu choroby Hashimoto (tzw. hashitoxicosis), w trakcie którego dochodzi do zaostrzenia zapalenia tarczycy. Polecam wizytę u lekarza rodzinnego, gdyż możliwe są również inne przyczyny, a konieczne jest zebranie wywiadu i badanie przedmiotowe. Pozdrawiam i życzę zdrowia.