Niski poziom estradiolu i podwyższony progesteronu

O czym może świadczyć za niski poziom estradiolu i podwyższony poziom 17-oh progesteronu? Wyniki FSH, LH, DHEA-S, testosteronu i androstendionu są w normie. Badania były robione w 10 dniu cyklu wywołanego duphastonem. Nie miesiączkuje od około roku, mam insulinooporność, Hashimoto i celiakię. Dziękuję za odpowiedź.

Witam! Zaburzenia miesiączkowania w tym przypadku mogą wiązać się z niedoczynnością tarczycy w przebiegu zapalenia Hashimoto lub zespołem policystycznych jajników, w którego skład wchodzi m.in. insulinooporność. Podwyższony poziom 17-OHprogestreonu nasuwa zaś podejrzenia wrodzonego przerostu nadnerczy. W jego przebiegu dochodzi do zwiększenia poziomu ACTH i 17-OHprogesteronu oraz spadku kortyzolu. Proszę zgłosić się do specjalisty endokrynologa który przeprowadzi dokładną diagnostykę.