Czy nieprawidłowości mogły się przyczynić do poronienia?
Chciałabym spytać o interpretację wyników badań i wskazanie, czy nieprawidłowości mogły się przyczynić do poronienia (11tc). Niestety, do endokrynolog jestem umówiona na cito za 5 miesięcy, a nurtują mnie pewne wątpliwości. Od dwóch lat leczę się na Hashimoto, które sama zdiagnozowałam, endokrynolog twierdził, że skoro tsh (jedyne badanie jakie zalecił) jest około 2,5 to wszystko jest w porządku. Mając wszelkie objawy niedoczynności zrobiłam badania anty i jednak wyszło na moje. Co więcej, starając się o dziecko, powinnam mieć znacznie niższe TSH. Los chciał, że poroniłam w 11tc. Poniżej moje wyniki i prośba o ich interpretację. Jeżeli trzeba, wybiorę się do endokrynologia prywatnie, jednak w Zielonej Górze, są oni beznadziejni:/ TSH 1,06 - norma 0,27 - 4,20 Ft3 5,02 - norma 2,02 - 4,43 Ft4 2,25 - norma 0,93 - 1,70 Anty TPO 335,0 - norma 0 - 34,0 Anty TG 486,0 - norma do 115,0 Przeciwciała TRAB 1,39 - norma do 1,0 Ponadto choruję na i insulinooporność. Przyjmuję letrox 150 0,5 tabletki dziennie oraz glucophage xr 1000 raz dziennie. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Wyniki są w miarę ok z widoczna suplementacja hormonalna. Obecnie są jakieś objawy? Być może dawka leku jest zbyt wysoka , kiedy było ostatnie usg tarczycy ?