Niski poziom płytek krwi u 7-latki

córka ma 7 lat płytki krwi 7 tyś.----MPV-(14-10),badanie szpiku jest dobre,przez 1.5 roku nie znaleźli nic,nie miała tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego głowy,brała sterydy dużą dawkę i bardzo długo płytki jednak nie przekroczyły 100 tyś i szybko spadły na 28 tyś,jesteśmy w domu,robimy co dwa tygodnie morfologie i słyszymy że jest trochę lepiej lub źle i to wszystko,jestem już zmęczona,nie śpię po nocach,bo najczęściej córka ma krwawienia w nocy,co mam robić bo stoimy w miejscu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z zamieszczonego opisu wynika, że dziecko jest pod stałą kontrolą specjalisty hematologa. Jeśli tak, powinna Pani zaufać lekarzowi, który opiekuje się dzieckiem. Proszę bowiem pamiętać, że trudno Pani cokolwiek nowego doradzić nie mając możliwości zebrać pełnego wywiadu, zbadać dziecka, nie wiedząc jaka konkretnie diagnostyka była przeprowadzona oraz jakie stosowano leczenie. Jeśli nie ufa Pani specjaliście hematologowi, który opiekuje się dzieckiem, proszę skonsultować się z innym hematologiem - najlepiej z ośrodka o najwyższym stopniu referencyjności.