Niskie ciśnienie i poziom INR 1,1 a ostry ból w klatce piersiowej

Czy niskie ciśnienie ( 90/70 ) i INR 1,1 może być przyczyną ostrego bólu w klatce piersiowej? Na początku ból jest punktowy tzn. centralnie a później rozchodzi się na lewo i prawo. Nadmieniam, że rok temu przeszedłem zawał przedniej ściany serca lewa strona. Po każdej wizycie w szpitalu czy u kardiologa jest zmiana decyzji co do marevanu, raz brać raz nie brać. W październiku ub.r i lutym br.r byłem w szpitalu z powodu tego bólu, wszystkie badania wskazują, że serce pracuje normalnie.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, mimo wszystko wskazany jest kontakt z lekarzem i wykonanie podstawowych badań, w tym EKG. Będąc osobą po zawale zawsze istnieje zwiększona szansa wystąpienia kolejnego. Ani niskie ciśnienie, ani prawidłowa wartość INR nie powinny być przyczyną opisywanych dolegliwości.