Normy hemoglobiny glikowanej w ciąży

Witam, Mialam wykryta cukrzyce ciazowa od miesiaca.i miesiac stosuje diete. Wykonalam badanie hemoglobiny glikowanej i wynik mialam 4,6 %. Jakie sa normy w ciazy?jestem w 31 tygodniu ciazy. To badanie wyszlo mi z 1 miesiaca stosowania diety i 2 miesiecy normalnego odzywiania. Czy to dobry wynik? Bo nie bylam 3 mc na diecie tylko 1 mc. Prosze odpowiedz

Dzień dobry,

Wynik jest idealny. Normy dla kobiet w ciąży wg. obowiązujących kryteriów PTD 2014 (nowe nie są jeszcze bezpłatnie dostępne na stronie PTD) to HbA1c