Noszenie soczewek IQ przed operacją zaćmy

Dzień dobry.Moim problemem jest zbliżająca się operacja zaćmy.Okulista zalecił mi soczewki IQ które nie są refundowane przez NFZ.Niestety nie stać mnie na prywatny zabieg.Mogłabym ewentualnie zafundować sobie zalecaną soczewkę tylko do jednego oka.Czy nie zaszkodzę sobie jeżeli w jednym oku będę miała soczewkę IQ,a w drugim tę,refundowaną przez NFZ?

Witam.
W przypadku wszczepu różnych rodzajów soczewek wewnątrzgałkowych pacjenci zgłaszają dyskomfort przy patrzeniu do dali tzn. inaczej widzą jednym okiem , a inaczej drugim.
Pozdrawiam