Noszenie soczewek kontaktowych a pieczenie oczu

Witam, uzywam soczewek kontakt. a od 2 lat soczewek o przedluzonym noszeniu (30 dni) mozna je zakladac 1ego a sciagac ostatniego dnia miesiaca, ja i tak co kilka dni sciagam je na noc. 3 dni temu, w nocy, obudzilem sie i strasznie pieklo i swedzialo mnie oko, bylo cale czerwone, natychmiast zdjalem soczewki, uzylem kropli i poszedlem spac. Od tamtej chwili zauwazylem znaczne pogorszenie widzenia w tym oku, moja wada -1,5 a wrazenie teraz -2,5 i lekka mgla. Oko nie jest czerwone. Prosze o rade

Witam.przebyl Pan zapalenie rogowki lub owrzodzenie rogowki.teraz w togowce ma Pan blizne i dlatego gorzej widzi.Mysle ze zle Pan uzywal soczewek tzn soczewki o przedluzonym okresie noszenia nosimy 14 dni i 15 nocy a nie 30 dni i nocy.pozdrawiam