Nowotwór jelita grubego a operacja przeprowadzona przez chirurga ogólnego

Dzień dobry, mój mąż właśnie otrzymał diagnozę: nowotwór jelita grubego. Węzły chłonne w badaniu tomograficznym są niezajęte. Operacja została wyznaczona za dwa tygodnie, ma ją przeprowadzić chirurg ogólny, z tym wiąże się moje pytanie, czy nie powinien jej wykonać chirurg onkolog? Cała rodzina naciska na znalezienie specjalisty, jednak z mężem boimy się, że cały proces zająłby dłużej niż te 2 tygodnie. Co jest ważniejsze: czas czy fachowość? Katarzyna

Chirurg ogólny jest bardzo dobrym fachowcem w tej dziedzinie jak nowotwory przewodu pokarmowego i wcale nie odbiega od fachowości chirurga onkologicznego. Nie widzę żadnego powodu do niepokoju w kwestii tego, że mąż będzie operowany przez chirurga ogólnego. Jestem pewien, że operacja wykonana przez chirurga ogólnego będzie tak samo dobrze wykonana jak i przez chirurga onkologicznego.