Nowotwór pęcherza moczowego - czy zastosowane leczenie jest prawidłowe?

Mieszkam w Republice Południowej Afryki. Jestem po operacji pęcherza - wycięte zostały dwa nowotwory. Po testach okazało się, że jest to rak złośliwy. Tutejszy lekarz powiedział, że po tej operacji przez 4 miesiące nie będzie żadnego leczenia, tylko oczekiwanie. Po 4 miesiącach mam być przyjęty do szpitala, żeby stwierdzić czy powstał nowy nowotwór. Czy jest to prawidłowe leczenie? Czemu nie zastosowano terapii, żeby się nowotwór nie powtórzył, tylko oczekiwanie, aż urośnie nowy? To są moje wątpliwości. Druga sprawa dotyczy chińskiego grzyba reishi. Czytałem, że stosując zarodniki tego grzyba osiąga się dobre wyniki, a nawet cofnięcie się choroby nowotworowej. Jeśli to prawda, proszę o przepis, jak go stosować. Z góry dziekuję za poradę. Jestem mężczyzną, mam 63 lata. Jestem emerytem.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Leczenie nowotworów pęcherza moczowego zależy od typu wzrostu nowotworu (brodawkowaty czy naciekający) oraz od stopnia zaawansowania.
Jeśli w Pana przypadku zastosowano jedynie wycięcie zmian z pozostawieniem pęcherza to można podejrzewać, że były to zmiany niezaawansowane, w związku z tym być może nie zostały zakwalifikowane do leczenia złożonego (z radioterapią bądź chemioterapią).

Opisany przez Pana preparat nie ma udokumentowanego działania w leczeniu choroby nowotworowej. W związku z tym jego stosowanie może być tylko dodatkiem i to jego zastosowanie powinno zostać skonsultowane z lekarzem prowadzącym.

W tej chwili ważne jest, aby zgłosił się Pan na badanie kontrolne wskazane przez lekarza prowadzącego. Jeśli pojawi się wznowa to zostanie rozważone wprowadzenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję pozostać pod opieką lekarza prowadzącego.

Redakcja abcZdrowie.pl