Nudności, zmęczenie, zawroty głowy w 12. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 12 tygodniu ciąży ostatnio bardzo męczą mnie wymioty, nudności, jestem zmęczona, mam zawroty głowy i leci mi krew z nosa . Czy mam się zgłosić z tymi objawami do swojego lekarza czy też przeczekać te objawy, bo niektórzy uważają że jest to normalne i samo przejdzie. Martwię się ponieważ mam w tygodniu zajęcia których nie mogę opuścić bez zaświadczenia lekarskiego(czy lekarz wypisze takie zaświadczenie). Bardzo proszę o odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ze względu na opisane objawy zdecydowanie powinna skonsultować się Pani ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani ciążę. Lekarz jak najbardziej wystawi Pani zaświadczenie, że nie może Pani uczestniczyć w zajęciach.