O czym mogą świadczyć zaburzenia słyszenia u młodej osoby?

Witam, mam 18 lat i mam problem z uszami, bóle na zmianę w jednym raz w drugim , cały czas piski/szumy i od kilku dni zaczęły się bóle ucha i mam takie wrażliwsze uszy od 2 tygodni zaczęło się to wszystko po rezonansie ,byłem u laryngologa i mówi że to wina krzywej przegrody nosowej i muszą mi ją operacyjne naprostować, miałem audiometrie i wyszło tam dobrze tylko lewe ucho trochę poniżej normy, mówi że z uszami wszystko dobrze, prześwietlenie zatok też miałem i też dobrze.

Muszę sam to wszystko obejżeć i zbadać Pana sam osobiście co by postawić diagnozę i wytyczyć dalsze leczenie. Wydaje mi się ,że to nie przegroda nosowa jest tego przyczyną. Zbdaj sobie zęby i zgryz i dobrego ortpodony może to dysfunkcja stawów skroniowo żuchwowych w przebiegu wady zgryzu?. Albo przyjedź do mnie?