O czym może świadczyć codzienna zgaga i biegunka?

Witam jestem chłopakiem w wieku 31 lat w od 6miesiecy mam co dzień zgage i biegunkę co robić??

Lek. Paweł Szadkowski

Pana objawy mogą wskazywać na celiakię, ale konieczne jest poszerzenie wywiadu odnośnie pana dolegliwości oraz badania dodatkowe. Warto wykonać badania: morfologia krwi z rozmazem, żelazo w surowicy, ferrytyna, TSH i fT4, amylaza, glukoza na czczo, ALT, AST, bilirubina całkowita, kreatynina w surowicy, sód, potas, badanie ogólne moczu, badanie ogólne kału, autoprzeciwciała przeciwendomyzjalne i przeciwko transglutaminazie tkankowej w klasie IgA oraz całkowite stężenie IgA. Wyniki najlepiej skonsultować z lekarzem.