O czym może świadczyć mała gulka w gardle?

Witam.Jakiś okolo 2 tygodni temu miałem lekki bol gardła,zbagatelizowałem sprawe.Piłem piwo wieczorami i gardło zazelo bolec troche mocniej.Kilka dni temu wyczułem na szyi mała kuleczke.Wydaje sie byc twarda ale jak przyciskam to się gdzies tam chowa.Czasami czuje przy przelykaniu sliny lekki ból.Zazywam pastylki i gardlo mnie nie boli ale czasami boli mnie glowa ,są to chwilowe bóle i pulsuje tak do ucha po tej stronie

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć