O czym może świadczyć smolisty stolec?

Witam od około półtora miesiąca biorę preparat z żelazem Olimp 14mg, wczoraj wypiłam około pół litra nalewki wiśniowej. Dzisiaj po oddaniu stolca - pierwszy miał kolor normalny, drugi pod wieczór kolor czarny, smolisty. Pierwszy raz u siebie obserwuję takie coś, mimo brania preparatu. Czy to od wina? Stresuję się bardzo. Nic mnie nie boli, wrzodów raczej też nie mam (brak objawów, gastro. dwa lata temu była robiona wszystko ok). Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

To zapewne z powodu przyjmowania preparatów żelaza plus nalewka wiśniowa.
Pozdrawiam