O czym świadczą epizody chwilowej przerwy bicia serca?

Witam. Pytanie dotyczy mojego przyjaciela więc powiem tylko tyle ile wiem. Opowiadał on, że czasami ma takie dziwne epizody z sercem jakby dosłownie na sekundę przestawalo bić i w koncu zaczyna bić ponownie z mocnym uderzeniem po czym zaczyna się uspokajać. Martwię się bo nie powinno tak chyba być. Poza tym na nic innego nie narzekał. Ponad to kiedy ma możliwość potrafi spać nawet kilkanaście godzin. Próbuję go namówić na lekarza ale nie słucha stąd pytam tutaj.

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazane jest zapis ekg i wstępna ocena czy są jakieś zmiany po tym Ew skierowanie na holtera ekg