O czym świadczy ból pępka w ZJD?

Witam czy w zespole jelita draźliwego np rano mnie boli koło pępka wyproznie sie luźny stolec ból minie jaki taki raczej się zmniejszy ame mam powoływania wyżej pępka które są ze mną cały czas czy to są jelita czy może inny narząd ???raczej nieswoiste zapalenia np crohn to nie jest dwa lata mnie męczy takie bóle i luźne stolec 3 razy dziennie tylko bóle i luźne stolec ogólnie dobrze się czuję pracuje wyniki Crp amylazy itp dobre na gluten też wporzo ,są tam jakieś nacieki zapalne może gastrostro

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy mogą wskazywać na zespoł jelita drażliwego, typowe jest ustępowanie bólu po wypróżnieniu.
Pozdrawiam