O czym świadczy obniżony poziom testosteronu?

Witam, mam pytanie dotyczące badań hormonów. Zmagam się z trądzikiem już 10 lat i postanowiłem zbadać hormony. Głównie podejrzewam testosteron który odpowiada za narządy płciowe. Zauważyłem że gdy mój penis jest w stanie spoczynku cały czas to mniej mnie wysyfia a z dietą prawie w ogóle. Zrobiłem więc badanie i wykazało 1,24 ng/ml gdzie zakres min-max to 2,27 - 10,3. Miałem nadzieje że wyjdzie go za dużo a tu niedobór. Dodam że 4dni przed badaniem trzymałem penisa w spoczynku. Ma to jakiś wpływ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza endokrynologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć