O czym świadczy poziom progesteronu w 8 tygodniu ciąży?

Jestem w 8 tygodniu ciąży i zrobiłam badanie progesteronu wyszedł 14.10 ng/ml przyjmuje cały czas duphaston 3×1 tab.nie mam plamiem ale wydaje mi sie ze za niski ten progesteron .czy lek duphaston wychodzi w badaniu? czy mam się niepokoić tym wynikiem i czy nie za mała dawkę mam proszę o odpowiedz z góry bardzo dziękuję

Witaminy w ciąży

Lek. Michał Lenard

Poziom progesteronu jest zbyt niski, tym bardziej, że przyjmuje Pani Duphaston, który powinien podnosić jego poziom we krwi. Sugeruję skonsultowanie się z ginekologiem. Pozdrawiam!