Poziom progesteronu w 9 tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 9 tyg ciąży (wg USG). Miałam badany wczoraj progesteron - 23.6ng/ml Moja lekarka stwierdziła, że to za niski poziom i powinnam przyjmować Duphaston 2*dziennie. Jednak wg norm, które można znaleźć w internecie jest to poziom w normie. Bardzo proszę o informację czy rzeczywiście mój poziom progesteronu jest za niski (jaki powinien być) i czy powinnam rozpocząć suplementację progesteronem. Dodam tylko, że czuję się dobrze, nie mam plamień. Dziękuję serdecznie za pomoc

Witaminy w ciąży

Trudno podważać decyzję lekarza prowadzącego więc najlepiej byłoby przedyskutować wątpliwości z lekarzem prowadzącym. Jeśli nie było plamień w ciąży ani przed ciążą w drugiej fazie cyklu, jeśli było w przeszłości poronień to nie zawsze konieczne jest stosowanie progesteronu w ciąży.