Niski poziom progesteronu w fazie lutealnej

Witam, zbadałam progesteron i jest on bardzo niski w fazie lutealnej 0,43 ng/ml przy normie 1,7 -27 ng/ml. Co może być przyczyną tak niskiego progesteronu? Czy mogę być na coś chora?

Niestety nie napisała Pani nic odnośnie miesiączek (ich regularności bądź braku). Niski poziom progesteronu w II fazie cyklu może oznaczać, że ma Pani cykle bezowulacyjne. Konieczny szerszy wywiad, a przede wszystkim kontrola u lekarza prowadzącego. Pozdrawiam