Poziom progesteronu w fazie lutealnej a starania o dziecko

Witam. Mój progesteron w fazie lutealnej dokładnie w 21 dc wynosi 7.60 ng/ml czy można na podstawie tego wyniki stwierdzić ze owulacji nie było? Staramy sie od dziecko i martwi mnie ten poziom jeśli się udało jednak zajść w ciążę za tydzień ma przyjść miesiączka czy nie powinnam iść z wynikiem już teraz do lekarza?

Piotr Pilarski

Poziom progesteronu nie ma w tym przypadku znaczenia. Ważny jest poziom b-hcg. Proszę zrobić test ciążowy 14 dni po stosunku.

Pozdrawiam.