Badanie progesteronu w fazie lutealnej a staranie o dziecko

Dzień dobry, Robiłam badanie progesteronu w fazie lutealnej (22dc) i wyniki są takie: 7,96, norma 0,37 - 18,4. Widzę, że jest to w normie, jednak mam takie pytanie, czy jeżeli staram się o ciążę to nie powinien być on wyższy? Dodam, że zawsze przed miesiączką mam kilkudniowe plamienia, które ustają dzień przed i zażywam leki na zbyt wysoką prolaktynę.

Witam serdecznie. Trudno powiedzieć czy akurat u Pani powinien być on większy. O ewentualnych nieprawidłowościach można mówić gdy występują kłopoty przy zajściu w ciążę.