Czy mogę mieć niedomogę lutealną?

Witam, Mam 30l. i regularne cykle, ostatnio 28-dniowe. W 21 dc badałam progesteron. Wynik to 13.71 ng/ml przy normie fazy lutealnej 1,7.-27. Czy wynik jest w normie? tzn wiem, że mieści się w przedziale, ale staramy się z mężem o dziecko od kilku miesięcy (wyszła mi również za wysoka prolaktyna którą zbijam lekami, obecnie jest na poziomie 7ng/ml, reszta hormonów w normie). Testy owulacyjne pokazują owulację, jednak czy poziom progesteronu nie jest za niski? Czy mogę mieć niedomogę lutealną?

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik jest w normie. Proponuję wykonać badanie nasienia U Partnera