O czym świadczy ten guzek na podniebieniu?

Dzień dobry. Od miesiąca mam na podniebieniu niewielki guzek, coś co przypomina troszkę pryszcz. Pojawia się i czasem znika, po czym znowu się pojawia. Najczęściej wychodzi po wypiciu kwaśnego napoju, bądź po zjedzeniu czegoś. Nie mogę tego wycisnąć, ale czasem udaje mi się to jakoś zdrapać bądź schować. Czuję go językiem, nie boli, nie piecze, po prostu jest. Co to może być?

Na podstawie tego typu opisu nie można ustalić rozpoznania konieczny jest co najmniej zdjęcie a najlepiej badaniu bezpośrednie przez laryngologa