O czym świadczy ten wynik ekg?

Mam 28 lat, jestem kobietą. Od pewnego czasu odczuwam kłucie z lewej strony mostka, mam wrażenie, że to serce. Kłucie znacznie zmniejsza się, gdy robię głęboki wdech. W tym samym czasie sporadycznie (nie zawsze) występuje kłucie w łopatce, tak jakby ból przeszywał mnie na wylot oraz niewielkie cierpnięcie lewej ręki. Wcześniej stwierdzono u mnie skrzywienie odcinka szyjnego kręgosłupa. Lekarz internista ostatnio stwierdził, iż kłucie to nerwobóle, które czasem "przechodzą" mi po zażyciu A*** P***. Mam niedociśnienie, 70/110, czasem niższe. Nie odczuwam większego zmęczenia niż wcześniej. Uprzejmie proszę o interpretację wyniku EKG: HR: 72 /1MIN/ PR: 825 ms P: 97 ms QRS: 77 ms PQ: 117 ms QT: 270 ms QTc: 297 ms Oś QRS: 74 Średnia oś QRS - normogram. Amplituda zespołu QRS obniżona q I, aVL, V1. Patologiczny załamek Q w aVR, aVL, V1. Nieprawidłowy załamek R w V2, V3, V5. Czas QTc skrócony. Bardzo proszę, chociaż o przybliżoną interpretację i wskazówkę, czy mam robić np. echo serca. Z góry dziękuję.

Witam,

opisane przez Panią dolegliwości nie są typowe dla chorób serca i mogą być wynikiem sugerowanego nerwobólu. Niemniej jednak Pani ekg wydaje się zawierać kilka nieprawidłowości, m.in. patologiczne Q, skrócenie odstępu OT. Nie mogę jednak prawidłowo zinterpretować wyniku nie widząc zapisu, nie znając danych z wywiadu. Proponuję więc zgłosić się na początek do lekarza rodzinnego z zapisem ekg, który powie Pani, czy wymagane są dodatkowe badania i wizyta u kardiologa.

Pozdrawiam serdecznie.