O czym świadczy wynik DHEA?

Dzień dobry, Jestem mężczyzną. Mam 28 lat. Lecze się na insulinooporność. Ostatnio robiłem wyniki badań hormonów. Moje wątpliwości budzi hormon Dhea - SO4. Wynosi 357,70 µg/dl Przy wyniku nie ma podanej normy. Czy wynik jest w normie?

DHEA powinna być interpretowana w oparciu o normy stężenia. Norma dla stężenia DHEA w surowicy krwi zdrowego człowieka wynosi od 7 do 31 nmol/l (200-900 ng/dl), natomiast norma DHEA-SO4 waha się od 2 do 12 µmol/l (75-470 µg/dl) i różni się nieco w zależności od płci.