O czym świadczy wynik echa serca 29-latka?

Po echokardiografi w opisie:W przegrodzie m-przedsionkowej widoczny jest przeciek L-P szerokość przepływu około 24mm!Qp:Qs-3,0:1.WN.ASD z przeciekiem L-P 3:1 z nadciśnieniem płucnym ok.53mmHg ze znacznie powiększonym wymiarem p.serca i poszerzeniem AP. Wymiary serca LA-43 AO-33 LVDd-s-43-25 RV-51 IVDSd-s 11-15 PWDd-s 9-14 AP 31 RA25,7cm2. Syn ma 29 lat. Nigdy wcześniej nie stwierdono żadnych nieprawidłowości.Po wyniku badania, lekarz stwierdził,że potrzebna jest pilna operacja.Czy napewno?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze tak . Proponuje kierowac się zaleceniami lekarza badającego, bez poznania całej dokumentacji i historii medycznej pacjenta nie można się wypowiedzieć