O czym świadczy wynik gastroskopii 40-latka?

Dzień dobry Gastroskopia. Opis diagnozy: Przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Opis zabiegu: Przełyk b/z. Linia Z prawidłowa. Wpust b/z. Błona śluzowa żołądka w zakresie dna trzonu i części przedodźwiernikowej rozpulchniona z linijnymi zanikami, pobrano wycinki do badania hist-pat. Oddźwiernik prawidłowy drożny. Opuszka dwunastnicy b/z. Część pozaopuszczkowa b/z. Test H-P(-). Po co pobierane były wycinki? Czy to coś groźnego? Jestem zaniepokojony. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Po wyniku badań hist-pat będzie można zalecic odpowiednie dalsze postepowanie