O czym świadczy wynik gastroskopii 40-letniej osoby?

Dzień dobry. Gastroskopia: Przełyk i wpust b/z. Linia "Z" prawidłowa. Błona śluzowa żołądka w zakresie dna z miejscowym przekrwieniem. Trzon b/z. W części przedodźwiernikowej z lekko zatartym rysunkiem naczyniowym i kilkoma ogniskami zaniku. Opuszka dwunastnicy i część pozaopuszkowa b/z. H-P (-). Czy jest poprawa? Poprzednio wynik hist: Gastritis chronica activa mediocri gradu cum lymphoplasia focalis. Brałem controloc 40 przez 3 m-c, a później 20 przez 2 m-c. Teraz wycinka nie pobr. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na popraw gdyż nie było miejsc z których warto byłoby wykonać wycinek