O czym świadczy wynik TK u 20-latki?

Witam, Wynik TK głowy-prawidłowy, Wynik badania EEG, opis: Czynność podstawową stanowi rytm alfa 10-12 Hz o amplitudzie do 80 mV, RZ obecna, W zapisie znad okolic tylnioskroniowo-potylicznych rejestrowano naddatek pojedyńczych i w grupach fal o częstości alfa i amplitudzie do 110 mV czasami o ostrym rysunku HV i FS bez wpływu na zapis, orzeczenie: Zapis nieprawidłowy-zaznaczone cechy podrażnienie znad okolic tylnioskroniowo-potylicznych, Objawy: przeszywający ból głowy, nadwrażliwość na światło, pulsujące oczy, ból oczu, ból głowy, skroni, Diagnoza lekarza- ból głowy, migrena. Proszę o opinie

Redakcja abcZdrowie

Witamy, w odpowiedzi na zadane pytanie chcielibyśmy zachęcić Panią do kontaktu ze swoim lekarzem prowadzącym lub lekarzami z następujących dziedzin: radiologia, neurologia lub ortopedia. Przesłany wynik badania wymaga specjalistycznej konsultacji oraz zestawienia z dotychczasową historią choroby oraz innymi wynikami badań. Bóle głowy są bardzo powszechnym objawem i mogą faktycznie wskazywać na migrenę. Podane przez Panią symptomy mogą ją sugerować zwłaszcza, że oprócz bólu głowy pojawia się także światłowstręt, bóle i pulsowanie oczu. W migrenie także występują nudności, często połączone z wymiotami oraz uczucie rozpierania czaszki. Niemniej jednak jest wiele innych jednostek chorobowych, w których się one pojawiają, np. choroby układu sercowo-naczyniowego czy neurologiczne. Towarzyszą także przeziębieniu czy infekcjom dróg oddechowych. Same w sobie także mogą stanowić jednostkę chorobową, będąc na przykład napięciowymi bólami głowy związanymi ze stresem. Możliwe, że należy wykonać dodatkowe badania ogólne: morfologia lub badania biochemiczne krwi. Wiemy, że obecna sytuacja epidemiologiczna jest znacznym utrudnieniem, jeśli chodzi o kontakt ze specjalistami. Niemniej jednak warto spróbować skontaktować się lekarzem telefonicznie lub skorzystać z e-porady. Biorąc pod uwagę to, że ma Pani już pewne wyniki badań możliwe, że lekarzowi z którym podejmie Pani kontakt będzie łatwiej zlecić rozszerzenie diagnostyki lub zaordynować leczenie. Zachęcamy także do zapoznania się z artykułem o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/tomografia-komputerowa.
Pragniemy przypomnieć, że udzielane przez nas informacje mają jedynie charakter poglądowy. W celu odpowiedniej diagnostyki oraz doboru najlepszych metod leczenia, prosimy o kontakt ze lekarzem.