O czym świadczy wysoki puls?

Witam serdecznie. Moja babcia (71lat) choruje na arytmię. Okolo pół roku temu unormowali babci w szpitalu bicie serca (nie wiem jak dokładnie się to nazywa- takimi wstrząsami?). Dodam ze babcia ma w sercu zastawkę, zwykle ma niższe cisnienie i puls koło 60. Teraz jednak poczuła ze serce znów pracuje nie równo, pierwsze zmierzone ciśnienie wyniosło 123/102 i puls 144. Babcia wzięła lek na obniżenie ciśnienia i aktualnie jest 89/62 i puls 136. Bardzo proszę o jakaś opinie, zdanie. Pozdrawiam.

Wymaga pilnej konsultacji w szpitalu - najlepiej wezwać pogotowie i leczyć Babcię w szpitalu. Prawdopodobnie kardiowersja nie będzie już potrzebna ("wstrząsy") ale konieczne jest ustawienie odpowiednich leków , żeby serce biło wolniej.
Pozdrawiam.