O czym świadczy wysypka w okolicy pępka?

Witam.Wykonano mi testy skorne na metale,lekarz podejrzewal nikiel.Podczas testow przyjmowalam tabletki antykoncepcyjne,poza tym nic wiecej.Testy nic nie wykazaly,ale mnie niepokoi uporczywa wysypka w okolicy pepka,strasznie swedzi i robia sie ranki,w miejscu zetkniecia skory z metalowym guzikiem od spodni.Gdy zmienilam guzik na plastikowy wysypka znikla.Czy testy skorne moga wyjsc falszywie ujemne,z czego ta wysypka?Czy tabletki hormonalne wplywaja na wynik?Prosze o pomoc.Kobieta,lat 35.

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy świadczą jednoznacznie o alergii na nikiel,ciężko powiedzieć czemu testy wyszły ujemny, jednak tak się czasem zdarza. Sugeruję unikać tego tworzywa.
Pozdrawiam