O czym świadczy zaniżony poziom eozynofili?

Mój wynik badania to : eozynofile 0,7 a powinien mieścić się od 1,0 do 5,0. O czym może świadczyć ten wynik , jakie trzeba wykonać dalsze badania w celu właściwej diagnozy?

Witam!
Obniżony poziom eozynofili jest mało specyficzną przesłanką i trudno na jego podstawie wnioskować o obecności konkretnych schorzeń. Jeśli jest to jednorazowe odchylenie i inne wyniki są w normie, a Pani nie odczuwa niepokojących objawów zdrowotnych to nie ma potrzeby wykonywania dalszych badań. Wynik ten nie jest niepokojący. Zwłaszcza jeśli stosuje pani leki sterydowe lub doświadcza ostatnio nasilonego stresu może to być przyczyną takiego spadku. Jeśli coś Panią niepokoi można powtórzyć morfologię krwi za np. 3-4 tygodnie lub wcześniej udać się do Lekarza Rodzinnego z wynikami.