Oba płaty bez ewidentnych cech zmian o charakterze ogniskowym o nieznacznie niejednorodnej echogeniczności

Usg tarczycy mojego 17msc syna z wrodzoną niedoczynnością tarczycy: tarczyca płat P o wym.25x17x18mm, o obj.4,0ml. Płat L o wym.25x11x15mm, obj.2,2ml. Oba płaty bez ewidentnych cech zmian o charakterze ogniskowym o nieznacznie niejednorodnej echogeniczności. Węzły chłonne wzdłuż pęczków naczyń szyjnych i okolicach kątów żuchwy z zaznaczonym reaktywnym powiększeniem po str pr. 32x12mm, po str le. 32x10mm. Syn był chory na początku lutego, a badanie robiłam 23.02, czy mocno są powiększone?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, węzły są reaktywnie powiększone po infekcji i najlepiej w mojej ocenie byłoby wykonać kontrolne badanie za około 6 miesięcy. Pozdrawiam