Oba płaty tarczycy o niejednorodnej densyjności
zrobiłam tk szyji i wyszło oba płaty tarczycy o niejednorodnej densyjności co to znaczy

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Witam. Niejednorodna densyjność oznacza, że tarczyca nie ma jednorodnej struktury anatomicznej. Taki obraz jest charakterystyczne dla autoimmunologicznego zapalenia tarczycy w związku z czym sugeruje ocenę poziomu TSH.