Obawy przed owinięciem się pępowiną dziecka w 35. tygodniu ciąży

witam jestem w ciazy w 35 tyg.i bardzo sie obawiam aby dziecko nie owineło sie pepowiną.na wizycie ostatniej w 35 tyg. wszystko było ok jednak kolejna wizyte mam za 3 tyg.i boje sie do tego czasu.jak można sie ustrzec od tego.dziecko sie rusza i jest ok.

A jaki ma Pani wpływ na to , że płód owinie się pępowiną??. Owinięcie się płodu pępowiną wokół części drobnych lub szyji dotyczy około 30% ciąż. Pozdrawiam