Obecność dwóch zmian w okolicach odbytu a konieczność usuwania chirurgicznego

Witam. Parę lat temu zauważyłam u siebie małą białą gulkę przy odbycie. Lekarz rodzinny stwierdził, że to tzw. polip i należy go wyciąć. Dał skierowanie do chirurga, a ten stwierdził, że jest to żylak ale nie groźny i żeby lepiej go nie ruszac bo moge sobie zaszkodzic (nietrzymanie kału). Poradził zeby go obserwowac czy sie nie powieksza. Teraz zauwazyłam druga gulke, z tym ze bardziej czerwona i znajdująca sie glebiej w odbycie. Dodam, ze nic mnie nie boli, nie swedzi, nie ma krwi w kale.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany najprawdopodobniej wynikają z nasilenia choroby hemoroidalnej. Wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty chirurga.