Krwawienie z odbytu po operacji 2 polipów hiperplastycznych

W lutym 2014 miałem kolonoskopie 9 wycięto mi 2 polipy hiperplastyczne . Od jakiegoś czasu podczas wycierania odbytu na papierze pojawia się krew ( nie jest to krwotok z odbytu tylko podczas wycierania ) - czy to jest powód do niepokoju ??? Tomek Pozdrawiam ...

Krwawienie zawsze powinno zaniepokoić i wymaga wyjaśnienia. To w postaci śladów na papierze najpewniej pochodzi z przyczyn zlokalizowanych w samym odbycie - szczelina? Trzeba pokazać chirurgowi lub proktologowi.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowny Panie, Nie ma Pan sie czym niepokoić. Krwawienia nie są związane z usuniętymi polipami - najprawdopodobniej ma Pan hemoroidy. Co, nie zwalnia Pana Pana, do udania sie do proktologa i wykonania REKTOSKOPII.
W razie jakichkolwiek watpliwości znajdzie Pani moje dane kontaktowe na portalu "znanylekarz.pl".
Pozdrawiam, Dr n.med. Wojciech Kawiorski, Specjalista chirurg