Obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:2560

witam mam taki problem moje ostatnie badania ANA sa takie : PPJ test kompleksowy (ANA2) dodatni met. IIF, DID (ICD-9:--) metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) stwierdzono obecność przeciwciałprzeciw jądrowych w mianie 1:2560 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty i chromosomów . metodą immunodyfuzji nie wykryto przeciwciał przeciw antygenom z grupy ENA (rozpuszczalnym antygenom jądrowym i cytoplazmatycznym ). Moje pytanie brzmi co to oznacza ??
Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, świadczy to o możliwości rozwoju lub obecności choroby autoimmunologicznej. Jednakże trzeba interpretować ten wynik jedynie razem z objawami klinicznymi i zalecam konsultację z reumatologiem. Pozdrawiam.