Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 5 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:160 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty

Metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:160 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty. Metodą immunodyfuzji NIE WYKRYTO przeciwciał przeciw antygenom z grupy ENA (rozpuszczalnym antygenom jądrowym i cytoplazmatycznym). Uzyskane wyniki badań należy interpretować w odniesieniu do całości obrazu klinicznego pacjenta.  Zrobiłam badanie na własną rękę bo bolały mnie stawy.Ob i crp i morfologia w normie.co to moze byc?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Badania krwi - bilirubina

Sprawdź czym jest bilirubina! Czy masz ją w normie? Jakie są przyczyny jej wysokiego stężenia w organizmie? Dowiedz się szczegółów, ponieważ jej nadmiar może prowadzić do żółtaczki.

Witam. Podane przeciwciała występują w niektórych chorobach autoimmunologicznych, które mogą objawiać się między innymi bólami stawów. Ich rozpoznanie opera się jednak na szczegółowych kryteriach klinicznych i jest raczej mało prawdopodobne przy prawidłowym poziomie ob i crp. Sugeruję konsultację z reumatologiem który przeprowadzi bezpośrednie badanie.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy