Obecność śladowych ilości białka oraz bakterii w moczu

Jestem w 18 tygodniu ciąży, proszę o interpretację wyników moczu: GLU negative, BIL negative, KET negative, SG 1.020, pH 7.5, PRO Trace, URO 0.1 EU/dL, NIT negative, BLO negative, LEU small, Leuk 1-2-2, liczne pasma śluzu, nieliczne bakterie nabłonki - b.liczne.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W wyniku Pani badania zwraca uwagę obecność śladowych ilości białka oraz bakterii. Niewielkie ilości białka mogą co prawda pojawiać się w moczu kobiet ciężarnych - ilości te nie powinny być jednak wykrywane w testach paskowych (jaki miała Pani wykonany). Obecnośc bakterii może być spowodowana zanieczyszczeniem próbki moczu w czasie jego niewłaściwego  pobierania.

Najlepiej byłoby zgłosić się do lekarza rodzinnego bądź ginekologa, celem ustalenia przyczyn nieprawidłowości. Konieczne będzie także powtórzenie badania i być może ilościowe oznaczenie białka w moczu.

Pozdrawiam.