Obfite wyskrobiny z jamy macicy

Witam, mam pytanie doyczące wyniku, który odebrałam. Brzmi następująco: " Endometrium in stadio secretionis." Dodakowo napisano: Wyskrobiny z jamy macicy dość obfite. Troszeczkę tego nie rozumiem. Proszę o informację, pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Wynik badania histopatologicznego wyskrobin z jamy macicy wykazuje: prawidłową błonę śluzową macicy (endometrium) w stadium wydzielniczym. Świadczy o drugiem fazie cyklu miesięcznego. Dość obfity materiał wykazuje, że w czasie zabiegu pobrano prawidłowo dużo tkanek do badania.

Nie podała Pani dlaczego wykonano to badanie, dlatego też moja odpowiedź odnosi się tylko do powyższego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.